30.06.2017 09:58 Wiek: 261 days
Kategoria: Inwestycje

Spotkanie konsultacyjne w sprawie uruchomienia komunikacji miejskiej w Działdowie

Burmistrz Działdowa serdecznie zaprasza Mieszkańców do udziału w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym planu uruchomienia komunikacji miejskiej na terenie Działdowa. Spotkanie odbędzie się 10 lipca (poniedziałek) o godz. 16.00 w Sali Konferencyjnej tutejszego Urzędu Miasta w Działdowie przy ul. Zamkowej 12. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz Miasta oraz autorzy koncepcji uruchomienia komunikacji miejskiej z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.


Zgodnie z założeniem przyjętym przez władze Miasta, uruchomienie komunikacji miejskiej planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku.    

"Wysokiej jakości transport publiczny nie jest tylko receptą na walkę z korkami czy rozwiązaniem problemów z miejscami do parkowania. To również podnoszenie jakości życia, tak samo jak rozwinięta służba zdrowia czy szkolnictwo. Pasażerowie zaczynają to doceniać. Są miasta w Polsce (np. Lublin, Warszawa, Gdańsk), gdzie liczba pasażerów komunikacji miejskiej w ciągu kilku lat wzrosła o kilkanaście, a nawet o kilkadziesiąt procent.    
W dużych miastach naturalnie znacznie łatwiej o dobrą ofertę transportu publicznego - ze względu na większe możliwości finansowe, a także na fakt, że duża liczba pasażerów pozwala na uruchamianie połączeń z bardzo wysoką częstotliwością. Jednak również w szeregu małych miast, zwłaszcza tych które zdecydowały się na uruchomienie bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców, obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania transportem publicznym" - mówi Burmistrz Grzegorz Mrowiński.    

Przygotowana koncepcja zakłada m.in.:
-  Obsługę komunikacją miejską wszystkich najważniejszych punktów w Działdowie;
- Wzajemne powiązanie ze sobą części miasta położonych po obu stronach torów kolejowych (w  tym - skomunikowania kursów);
- Kursowanie autobusów w godz. 5-20 w dni robocze, w godz. 7-17 w soboty, w godz. 10-17 w niedziele;
- Częstotliwość kursowania na głównej linii, co ok. 30-40 minut w godzinach szczytu i co 60-80 minut poza szczytem;
- Wyjazdy poza Działdowo: do Księżego Dworu oraz do Zespołu Szkół w Malinowie;
- Skomunikowania z pociągami.

Posiadacze tzw. karty mieszkańca (Karta Działdowianina) będą mogli podróżować komunikacją miejską za darmo.