09.11.2017 08:51 Wiek: 225 days
Kategoria: Kultura, Edukacja

Podsumowanie projektu "Zabajkowani 2 - czyli jeszcze bardziej zakręceni na punkcie bajki"


Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie realizowała w październiku projekt "Zabajkowani 2, czyli jeszcze bardziej zakręceni na punkcie bajki". Działanie było organizowane w ramach programu "Wędrowna Akademia Kultury" realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Projekt był realizowany przy współpracy z 15 partnerami: Miejskim Domem Kultury w Działdowie, Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły, Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie, Szkołą Podstawową nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie, Szkołą Podstawową nr 4 w Działdowie, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI), Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Działdowie (OREW), Klubem Seniora, Domem Seniora "WIGOR", Przedszkolem Miejskim nr 1 im. Jana Brzechwy w Działdowie, Przedszkolem Miejskim nr 4 w Działdowie, Przedszkolem Miejskim nr 5 w Działdowie, Przedszkolem Miejskim nr 3 w Działdowie, Przedszkolem Niepublicznym UMISIA, Przedszkolem KRASNOLUDEK, Działdowskim Stowarzyszeniem Amazonki. Była to druga edycja projektu.

 

Od początku miesiąca seniorzy ruszyli do działdowskich przedszkoli i czytali maluchom bajki. Dnia 5 października odbyły się warsztaty poprowadzone przez Marzannę Bielecką-Maćkowiak, która pokazała nam jakie cechy powinien posiadać dobry lektor bajkowy. W warsztatach wzięło udział 30 osób, ostatecznie na nagranie własnego bajkowego audiobooka zdecydowały się 22 osoby, które brały udział w konkursie. Nagrania odbyły się dzięki uprzejmości partnera, Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, który udostępnił nam studio nagraniowe.

 

Od 16 do 27 października w naszym mieście wszyscy zakręcili się na punkcie bajki. Odbywały się w tym czasie: spotkania z autorami, m.in. Agatą Grzegorczyk-Wosiek i Ewą Sotomską; bajkowe zawody sportowe dla działdowskich przedszkolaków, bajkowa gra miejska, bajkowy booksprint, czyli akcja szybkiego pisania bajek przez Internet; bajkowe warsztaty, emisja filmu o niezwykłych zwierzętach, które można spotkać w bajkach; spotkanie z dogoterapeutą, Gracjanem Cichockim i jego niezwykłym psem Paco, bajkowe zajęcia z podstaw programowania, bajkowe wariacje w Klubie Malucha.

 

Dnia 2 listopada odbyło się uroczyste zakończenie projektu, zostały wręczone nagrody dla laureatów bajkowego audiobooka. 1 miejsce zajął Hubert Anaczkowski, na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Zajączkowska, natomiast ostatni stopień należał do Katarzyny Janke. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrodę publiczności otrzymał Igor Szymczak zdobywając największą liczbę polubień w głosowaniu online. Wręczyliśmy również podziękowania naszym partnerom, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie w projekcie. Wkrótce na naszej stronie e-book i audiobook.

 

Informacja: Małgorzata Trąmpczyńska - Miejska Biblioteka Publiczna