03.11.2017 07:56 Wiek: 231 days
Kategoria: Kultura, Edukacja

Warsztaty aktorskie w SP 4

31 października w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć znanego aktora Teatru Dramatycznego w Warszawie, pochodzącego z Działdowa, Sławomira Grzymkowskiego. Aktor ma na swoim koncie niezliczoną liczbę ról teatralnych i filmowych. W spotkaniu uczestniczyli członkowie koła teatralnego prowadzonego przez panie Ewę Elbrudę i Katarzynę Jakubowską w ramach Rządowego Programu "BEZPIECZNA +"


Nasz gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, o tym, kim jest aktor. Zdradzał tajniki zakulisowego życia teatru. Uświadomił uczniom, że życie aktora niesie ze sobą różne wyrzeczenia, a z drugiej strony jest jedną wielką podróżą. Następnie zaprezentował swój wyjątkowy warsztat aktorski i przeprowadził ciekawe zabawy rozbudzające wyobraźnię i poszerzające zakres umiejętności artystycznych. Pod koniec warsztatów udzielił zebranym kilku rad. Przepis na sukces? Przede wszystkim nie bać się nowości, łamać stereotypy, próbować realizować marzenia i pasje.

 

 

Spotkanie upłynęło w niezwykle serdecznej atmosferze. Pan Sławek oczarował grupę nie tylko swoim talentem, ale także niebywałym wyczuciem realiów szkolnych, dowcipem oraz łagodną powierzchownością. Dzieci zadawały naszemu gościowi mnóstwo pytań, na które aktor chętnie, z humorem i cierpliwością odpowiadał. Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć i rozdawania autografów.

 

 

Informacja: Szkoła Podstawowa nr 4