01.09.2006 13:17 Wiek: 12 yrs
Kategoria: Imprezy

63. Tour de Pologne w Działdowie - imprezy towarzyszące


Działdowo, przez które w najbliższy poniedziałek przedzie 63 Tour de Pologne, przygotowuje się intensywnie do tego wydarzenia. Opracowany jest już cały system zabezpieczenia imprezy. W zapewnieniu bezpieczeństwa brać będą udział różne służby z terenu Miasta.

Zabezpieczenie tras

Trasy przejazdu (jezdnie) zostaną oddzielone od publiczności metalowymi płotkami i taśmami. Nad porządkiem i dyscyplinowaniem widzów czuwać będzie policja, państwowa straż pożarna, straż miejska, firma ochroniarska, harcerze i wolontariusze. Łuki na zakrętach zostaną zabezpieczone matami słomianymi. W celu polepszenia warunków przejazdu przez miasto na ulicach naprawiono nawierzchnie oraz na ul. Jagiełły (lotna premia) położono nowy asfalt.

Przyjęcie kolarzy

Miasto przygotowuje się także do właściwego przyjęcia wyścigu. Sygnałem, że kolarze wjeżdżają do Działdowa będzie trzykrotny wystrzał z rusznicy. Na murach zamku witać będą kolarzy rycerze z Bractwa Rycerskiego Św. Katarzyny Ziemi Działdowskiej ubrani w stroje średniowieczne. W czasie przejazdu przez miejski zabytkowy rynek odegrany zostanie z wieży ratusza hejnał Działdowa. Ulice, którymi przejeżdżać będą kolarze, zostaną udekorowane girlandami (chorągiewki żółto-niebieskie), banerami oraz trzema balonami pneumatycznymi działdowskich firm. Publiczność na trasie wyścigu będzie ubrana w czapeczki w barwach Działdowa (1000 osób) oraz pozdrawiać będzie kolarzy chorągiewkami Działdowa (1000 osób). Informacja o wyścigu znalazła się też na plakatach rozwieszonych w całym Mieście.

Imprezy towarzyszące

Publiczność, oprócz oglądania ścigającej się na rowerach światowej czołówki kolarskiej, będzie też mogła skorzystać z dodatkowych atrakcji.

Harmonogram imprez towarzyszących wyścigowi:

  • 12.00 - wyścig rowerowy dzieci ul. Jagiełły (Ratusz - lotna premia). Udział biorą dziesięcioosobowe drużyny klas drugich i trzecich szkół podstawowych z terenu miasta Działdowo. Każdy uczestnik tego wyścigu otrzyma dyplom z podpisem samego Czesława Langa, jak również upominki od Urzędu Miasta. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych nagrodzeni zostaną nagrodami w postaci rowerów kolarskich (wartość ok. 1500/szt.) sponsorowanymi przez firmę Dekorglass. Natomiast zwycięskie dwie trójki odbędą przejażdżkę bryczką ulicami Działdowa, którą funduje Jerzy Grzela.
  • Koncert orkiestry dętej obok lotnej premii.
  • 13.30 - 13.55 - przejazd wyścigu przez Działdowo (Mławska, Męczenników, Zamkowa, pl. Mickiewicza, Jagiełły, Małłka, Olsztyńska, Komorniki - przejazd kolejowy).
  • 16.00 - oddanie do użytku skate parku połączone z pokazem jazdy na deskorolkach.
  • 16.00 - rozpoczęcie trzeciego turnieju w siatkówce plażowej z cyklu Grand Prix Działdowa (boisko przy ul. Orzeszkowej).
  • Stacja krótkofalarska - akcja informacyjna na cały świat o 63 Tour de Pologne w Działdowie.
  • W niedzielę 3 września w parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej będzie miał miejsce festyn parafialny podczas którego odbędą się zawody kolarskie.
  • Firma ABP Computer za pomocą kamery internetowej transmitować będzie obraz z linii lotnej premii umiejscowionej na ul. Jagiełły przed Gimnazjum Nr 1. Wydarzenia z tego miejsca będzie można można oglądać "na żywo" na stronie firmy ABP Computer od godziny 12.00.

Apel

Burmistrz Miasta Działdowo Ryszard Duchna przypomina, aby w tym dniu nie pozostawiać samochodów na ulicach, którymi przejeżdżać będą kolarze (Mławska, Męczenników, Zamkowa, pl.Mickiewicza, Jagiełły, Małłka i Olsztyńska). Jeżeli zdarzy się, że jakiś pojazd zostanie pozostawiony, zostanie on odholowany na inne miejsce. Ważne jest także by rodzice zwrócili szczególną uwagę na swoje dzieci i nie pozostawiali ich bez opieki na trasie wyścigu. Ponadto niech wszyscy posiadacze piesków zostawią je w domach, aby nie stwarzały one zagrożenia dla kolarzy i widzów.

Zapraszamy do kibicowania najlepszym kolarzom świata!