16.06.2006 10:50 Wiek: 12 yrs
Kategoria: Imprezy

Zdjęcia z "Wstąp po zdrowie"


W ostatnią niedzielę w parku przy "Medyku" mieszkańcy Działdowa wzięli liczny udział w festynie "Wstąp po Zdrowie". Tegoroczna impreza odbyła się po raz dziewiąty pod hasłem określonym przez Światową Organizację Zdrowia "PRACUJĄC DLA ZDROWIA".

Poprzez współpracę Samorządu Lokalnego, Służby Zdrowia i Inspekcji Sanitarnej udało się przygotować akcję zachęcającą mieszkańców do zdrowego stylu życia.

W tym celu zapewniono możliwość skorzystania z różnorodnych badań, a także przygotowano zabawy i konkursy. Podczas imprezy propogowano rzucenie palenia (tegoroczne hasło Światowego Dnia bez papierosa "Każdy papieros niszczy twoje zdrowie") oraz badania profilaktyczne (wczesne wykrycie choroby). Naczelną ideą akcji było wzbudzenie przekonania u każdego człowieka, że "TWOJE ZDROWIE W TWOICH RĘKACH".

Mieszkańcy mogli uzyskać porady w zakresie profilaktyki chorób serca, pielęgnacji i żywienia dziecka oraz zdrowia matki, profilaktyki nowotworowej, profilaktyki nikotynowej, raka piersi. Ponadto informowano o szczepieniach ochronnych i profilaktyce chrób zakaźnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się badania. Duże kolejki ustawiały się do punktów badań EKG, raka piersi, pomiaru ciśnienia, poziomu glukozy, cholesterolu i wagi ciała.

Oprócz tematyki ściśle zdrowotnej przygotowano też inne atrakcje. Policja prowadziła poradnictwo w zakresie ruchu drogowego, przemocy w rodzinie, przestępczości i demoralizacji nieletnich. Informowano także jak żyć bezpiecznie. Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna" zorganizował stoisko do selektywnej zbiórki odpadów. Poprzez częstowanie słodyczami zachęcano każde dziecko do prawidłowego postępowania z odpadami. 100 osób wzięło udział w konkursie wiedzy o inspekcji sanitarnej. Harcerze przeprowadzili konkursy dla dzieci i młodzieży. Można było się również spotkać z honorowymi krwiodawcami.

W części artystycznej swoje prace prezentował CARITAS. Wokalnie i tanecznie imprezę uatrakcyjniali młodzi artyści z grup działających w Miejskim Domu Kultury. Dodatkowo na stanowisku firmy ORIFLAME można było wykonać badanie cery i uzyskać porady w zakresie jej pielęgnacji.

Ze względu na to, że impreza została przełożona, na tegorocznym festynie zabrakło Stowarzyszenia Cukrzyków. Nie było również uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz konsultantek firmy kosmetycznej AVON. Nie odbyły się pokazy Straży Pożarnej.

Impreza udała się gdyż dopisała pogoda, przygotowano liczne atrakcje, a wielu mieszkańcom miasta bardzo zależy na profilaktyce zdrowotnej. Podziękowania należą się organizatorom, którzy poświęcili swój czas i siły w przygotowaniu imprezy oraz pracując w dniu festynu.

Sponsorami tegorocznej imprezy byli:

  • BANK PBH Spółka Akcyjna w Krakowie oddział w Działdowie fundator nagród w konkursach
  • FIRMA KOSMETYCZNA ORIFLAME – fundator nagród w konkursach
  • EKOLOGICZNY ZWIĄZEK GMIN „DZIAŁDOWSZCZYZNA” – nagrody w konkursach
  • „Żagiel” S.A. ul. Katarzyny 35 – usługi finansowe , kredyty ratalne i gotówkowe – nagrody w konkursach.
  • FIRMA KOSMETYCZNA AVON – wspieranie akcji profilaktycznej raka piersi
  • Urząd Miasta – fundator nagród w konkursach oraz badań poziomu cholesterolu i cukru.

137_t.jpg 138_t.jpg 139_t.jpg 140_t.jpg