12.01.2018 08:03 Wiek: 161 days
Kategoria: Sport, Edukacja

Mistrzostwa Szkoły klas I z okazji 60-lecia SP2

W roku 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie obchodzi 60-lecie istnienia. W związku z okrągłą rocznicą, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego i za zgodą dyrekcji szkoły, w hali sportowej co miesiąc odbywać się będą imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży.


Pierwszymi zmaganiami były Mistrzostwa Szkoły klas I we współzawodnictwie sportowym. Udział w zawodach wzięły trzy klasy pierwsze i rywalizowały w 8 konkurencjach sprawnościowych. Po wszystkich emocjonujących zabawach, wyniki przedstawiały się następująco: klasa I a - 18 pkt., klasa I b - 18 pkt., klasa I c - 16 pkt. Z związku z tym nauczyciele prowadzący zawody, p. Alina Tabaka i p. Kamil Chrzanowski zarządzili dodatkową konkurencję, która miała wyłonić najsprawniejszą klasę. Ostatnia zabawa dostarczyła równie wiele emocji, co wcześniejsze i wyłoniła najlepszych. Zwycięzcami okazała się klasa I a, której wychowawcą jest p. Ewelina Suwińska. Drugie miejsce zajęła klasa I b (wychowawca p. Kinga Chimkowska), a na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa I c z wychowawcą p. Malwiną Reszką.

 

Wszystkie klasy otrzymały z rąk dyrektora szkoły p. Michała Struzika pamiątkowe puchary i dyplomy, a także ufundowane przez Radę Rodziców łakocie.

 

Ogromne gratulacje należą się wszystkim dzieciom uczestniczącym w zawodach, natomiast podziękowania dla wychowawców klas, którzy przygotowali swoje pociechy do zmagań.

 

Kolejnymi zawodami z okazji 60-lecia szkoły będzie turniej koszykówki dziewcząt rocznik 2003. Zmagania odbędą się w lutym.

 

Informacja: Szkoła Podstawowa nr 2