04.12.2017 12:13 Wiek: 13 days
Kategoria: Edukacja

Najlepsi z najlepszych, czyli działdowscy stypendyści

W piątek w Restauracji "Przedzamcze" Burmistrz Grzegorz Mrowiński wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Działdowa p. Romualdem Remiszewskim wręczyli stypendia Burmistrza Miasta Działdowa dla najlepszych uczniów i wychowanków za wybitne wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia artystyczne za rok szkolny 2016/2017.


Konkurencja była bardzo duża. Uczniowie działdowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych w minionym roku szkolnym uzyskali 24 tytuły laureata i 31 tytułów finalisty w konkursach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Ostatecznie wyróżniono 16 uczniów.

 

Za wybitne osiągnięcia artystyczne stypendium burmistrza otrzymał Jakub Krajkowski (SP3), zdobywca III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Marka Dudkiewicza w Sopocie w 2017 r., I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Religijnej w Iłowie w 2016 r., uczestnik zajęć artystycznych w teatrze Buffo w Warszawie..  

 

Za wybitne wyniki w nauce i zdobycie minimum jednego tytułu laureata stypendia otrzymali:  

- Helena Julia Jasińska (SP3), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii,  

 

- Jakub Piotrowski (Gim1), laureat etapu centralnego i wojewódzkiego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" oraz wojewódzkiego konkursu z historii,  

 

- Maciej Krajewski (Gim1), laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki oraz fizyki,  

 

- Patrycja Stachewicz (Gim1),  laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie,  

 

- Julia Wiktoria Kobylińska (Gim1),  laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego i chemii,  

 

- Jędrzej Piórek (Gim1), laureat wojewódzkiego konkursu historycznego,  

 

- Lena Grodzicka (Gim1),  laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego,  

 

- Aleksandra Szczechowicz (Gim1), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii,  

 

- Jakub Szymański (Gim1), laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki,  

 

- Natalia Kochańska (Gim1), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego,  

 

- Igor Maksymilian Anuszewski (Gim2), laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii,  

 

- Magdalena Czeczot (Gim2), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego,  

 

- Marta Demska (Gim2), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii,  

 

- Aleksandra Karczewska (Gim2), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie,  

 

- Klaudia Karpińska (Gim2), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie oraz zdobywczyni I miejsca w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jan Paweł II dla uczniów gimnazjów "Papież Słowianin".  

 

Wszyscy stypendyści otrzymali nagrodę finansową w wysokości 1.000 zł, natomiast rodzice listy gratulacyjne.