13.11.2017 13:01 Wiek: 220 days
Kategoria: Edukacja, Historia

Na patriotyczną nutę

W piątek, w przeddzień narodowego święta w Szkole Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie odbył się uroczysty apel. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Anna Siedlecka poinformowała zebranych o otrzymaniu przez placówkę certyfikatu Szkoły Wiernej Dziedzictwu. To zaszczytne wyróżnienie zostanie przekazane na ręce dyrektora ZS nr 2 Wiesława Smereczyńskiego podczas wojewódzkich obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Olsztynie.


Pozostając w kręgu tradycji radosne świętowanie rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas szóstych. Nowa formuła apelu polegała głównie na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Koncert zaintonowali uczniowie klas 6 b, c i d pieśnią "O mój rozmarynie".  Następnie wykonawcy z klasy 5 a,b,c i d zaśpiewali "Rotę". Po występie klas 6 a, 7a i b z piosenką "Przybyli ułani", nadszedł czas na "Pierwszą kadrową", którą brawurowo wykonali uczniowie klas 3 e,f i g.

 

Miłą niespodzianką i krótkim przerywnikiem w popisach wokalnych okazał się taniec w wykonaniu grupy "Saltamontes". Nastrojowe dźwięki, biało-czerwone szarfy i wdzięczne tancerki umiliły podniosłą atmosferę uroczystości. Kolejny utwór pt. "Rozkwitały pąki białych róż" zaprezentowali uczniowie klas 4 a,b,c,d i e. Śpiew kontynuowały kasy 3a,b,c i d, które przedstawiły pieśń "Pierwsza brygada". Ostatnią grupę wokalną stanowili najmłodsi uczniowie klas 1 a i b oraz 2a. To właśnie im przypadł w udziale utwór pt. "Piechota". Piosenkę finałową pt. "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" wykonał chór SP4 "Polne Nuty".

 

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych było wyrazem przywiązania społeczności szkolnej do ojczyzny.

 

Informacja: Szkoła Podstawowa nr 4