19.06.2017 09:19 Wiek: 341 days
Kategoria: Kultura

Noc Bibliotek 2017


Kochani, za nami noc pełna wrażeń i atrakcji. Intrygująca zabawa pełna dziwnych zbiegów okoliczności i mrocznych tajemnic wprowadziła nas w niecodzienny nastrój niepewności i odrobiny strachu. Po długich zmaganiach doszliśmy do finału i odkryliśmy przerażającą prawdę - wszyscy byliśmy mordercami. Naszą ofiarą padła NUDA. Teraz brzmi to zabawnie, ale uwierzcie - nie było nam do śmiechu. W mrocznych zakamarkach biblioteki czyhały różne dziwne przedmioty i zadania, którym dzielnie w duchu przyjaźni i współpracy stawiliśmy czoło.

Wieczór rozpoczęliśmy integracyjnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło lubianych przez dzieci zajęć plastycznych. Wszyscy w skupieniu pracowali nad oryginalnymi łapaczami snów i pamiątkowymi torbami, które własnoręcznie ozdabiali. Później nadeszła kolej na piżama party i wyciszenie podczas czytania książki pt. "Tajemnica biblioteki" przy świetle latarek. Nawiązując do tegorocznego hasła Nocy Bibliotek "Czytanie porusza" oglądaliśmy "poruszający" film o przyjaźni człowieka z psem, podczas którego nie mogło zabraknąć popcornu i chipsów :) (informacja dla wtajemniczonych - w bibliotece można znaleźć książkę, na podstawie której nakręcony był ten film). Wszystkich szczegółów nie zdradzamy zgodnie z przyrzeczeniem, że "wszystko, co zdarzy się w tych murach musi zostać w nich na zawsze".

Wspominając tego roczną edycję Noc Bibliotek stwierdzamy - "Strasznie fajna była ta noc". Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo w naszej akcji, a rodzicom za zaufanie :)

Młody Czytelniku! Jeśli spodobała Ci się nasza akcja, pamiętaj, że Ty też możesz wziąć w niej udział. Zaproszenie co roku otrzymuje 20 aktywnych czytelników. Może w następnym roku znajdziesz się wśród nich?

Informacja: Miejska Biblioteka Publiczna