20.07.2015 15:44 Wiek: 3 yrs
Kategoria: Kultura

Rusza multimedialny przewodnik po Działdowie

Jest już dostępna elektroniczna wersja przewodnika po naszym mieście. Aplikacja jest przeznaczona dla turystów oraz mieszkańców miasta, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii i ciekawych miejscach w Działdowie, a także być zawsze na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami.


Przewodnik jest zestawieniem najważniejszych informacji dotyczących historii miasta, ważnych postaci z nim związanych, wskazuje ciekawe miejsca oraz zabytki, które warto odwiedzić. Aplikacja stanowi również obszerną bazę fotografii naszego miasta. Oprócz informacji skierowanych do turystów, w przewodniku znajdziemy również wskazówki dla inwestorów.

W multimedialnym przewodniku po Działdowie można odnaleźć także informacje o punktach gastronomicznych i noclegowych. Warto do niego zajrzeć, planując aktywne spędzanie wolnego czasu w naszym mieście, ponieważ podaje aktualne informacje dotyczące zbliżających się wydarzeń m.in. kulturalnych i sportowych.

Z aplikacji mogą korzystać posiadacze smartfonów lub tabletów z systemem Android oraz urządzeń Appla (iPhone/iPad). Multimedialny przewodnik można pobrać bezpośrednio ze sklepów GooglePlay i AppStore (wyszukując słowo "Działdowo"). Można również wpisać w przeglądarce smartfona adres http://mobilne.wm.pl/dzialdowo-miasto lub zeskanować kod QR, dostępny na ogłoszeniach, tablicach informacyjnych lub też na stronach internetowych np. Urzędu Miasta (http://dzialdowo.eu/).

Skanowania dokonuje się przy pomocy dowolnego darmowego czytnika kodów QR. Aplikację do skanowania kodów możemy znaleźć w sklepie mobilnym GooglePlay bądź AppStore, wpisując w wyszukiwarce frazę "czytnik qr" lub "qr reader".

Po uruchomieniu czytnika kodów i skierowaniu kamery smartfona na kod QR zostaniemy automatycznie przekierowani do strony pobierania aplikacji skąd jednym kliknięciem możemy ją zainstalować w swoim urządzeniu.

Zachęcamy do pobierania aplikacji.